SiTime SIT9003AC-83-33EB-25.00000X
Part No.:
SIT9003AC-83-33EB-25.00000X
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT9003AC-83-33EB-25.00000X Information
Series:
SiT9003
Product Status:
Active
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)