SiTime SIT9003AC-33-33ED-54.48000T
Part No.:
SIT9003AC-33-33ED-54.48000T
Description:
MEMS OSC XO 54.4800MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT9003AC-33-33ED-54.48000T Information
Series:
SiT9003
Product Status:
Active
Frequency:
54.48 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)