SiTime SIT9003AC-23-33ED-20.00000T
Part No.:
SIT9003AC-23-33ED-20.00000T
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT9003AC-23-33ED-20.00000T Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9003
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)