SiTime SIT8924BA-71-33E-28.080000G
Part No.:
SIT8924BA-71-33E-28.080000G
Description:
MEMS OSC XO 28.0800MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8924BA-71-33E-28.080000G Information
Series:
SiT8924B
Frequency:
28.08 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)