SiTime SIT8924AM-82-33E-48.000000X
Part No.:
SIT8924AM-82-33E-48.000000X
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8924AM-82-33E-48.000000X Information
Frequency:
48 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)