SiTime SIT8924AM-32-33E-66.666666X
Part No.:
SIT8924AM-32-33E-66.666666X
Description:
MEMS XO 66.666666MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8924AM-32-33E-66.666666X Information
Frequency:
66.666666 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)