SiTime SIT8924AE-28-28E-27.000000G
Part No.:
SIT8924AE-28-28E-27.000000G
Description:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8924AE-28-28E-27.000000G Information
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)