SiTime SIT8924AE-13-25E-25.000000G
Part No.:
SIT8924AE-13-25E-25.000000G
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8924AE-13-25E-25.000000G Information
Series:
SiT8924
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)