SiTime SIT8209AI-83-33E-156.250000
Part No.:
SIT8209AI-83-33E-156.250000
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
Shipping
SIT8209AI-83-33E-156.250000 Information
Series:
SiT8209
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
36mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)