SiTime SIT8209AI-32-33E-125.003750Y
Part No.:
SIT8209AI-32-33E-125.003750Y
Description:
MEMS XO 125.00375MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8209AI-32-33E-125.003750Y Information
Series:
SiT8209
Frequency:
125.00375 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
36mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)