SiTime SIT8209AC-22-33E-148.500000Y
Part No.:
SIT8209AC-22-33E-148.500000Y
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT8209AC-22-33E-148.500000Y Information
Series:
SiT8209
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Type:
XO (Standard)
Frequency:
148.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
36mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)