SiTime SIT8208AI-22-33E-25.000000X
Part No.:
SIT8208AI-22-33E-25.000000X
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT8208AI-22-33E-25.000000X Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT8208
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)