SiTime SIT8009BC-82-33E-125.000000X
Part No.:
SIT8009BC-82-33E-125.000000X
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS
Shipping
SIT8009BC-82-33E-125.000000X Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT8009B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-PQFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)