SiTime SIT5721AI-KW333-T-10.000000X
Part No.:
SIT5721AI-KW333-T-10.000000X
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC OCXO 10MHZ 3.3V SMD
Shipping
SIT5721AI-KW333-T-10.000000X Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT5721, Emerald Platform™
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
DCOCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-SMD (9x7)
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.244" (6.19mm)