SiTime SIT5359AC-FRG33JM-124.992000
Part No.:
SIT5359AC-FRG33JM-124.992000
Description:
MEMS OSC DCTCXO 124.9920MHZ LVCM
Shipping
SIT5359AC-FRG33JM-124.992000 Information
Series:
SiT5359, Elite Platform™
Type:
DCTCXO
Frequency:
124.922 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
±24.06ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)