SiTime SIT5358AN-FR-33VT-1.048570
Part No.:
SIT5358AN-FR-33VT-1.048570
Description:
MEMS OSC VCTCXO 1.04857MHZ LVCMO
Shipping
SIT5358AN-FR-33VT-1.048570 Information
Series:
SiT5358, Elite Platform™
Type:
VCTCXO
Frequency:
1.04857 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5.31ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)