SiTime SIT5358AN-FR-33E0-54.000000
Part No.:
SIT5358AN-FR-33E0-54.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 54.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5358AN-FR-33E0-54.000000 Information
Series:
SiT5358, Elite Platform™
Type:
TCXO
Frequency:
54 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)