SiTime SIT5357AI-FQ-33E0-71.428571
Part No.:
SIT5357AI-FQ-33E0-71.428571
Description:
MEMS OSC TCXO 71.428571MHZ LVCMO
Shipping
SIT5357AI-FQ-33E0-71.428571 Information
Frequency:
71.428571 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)