SiTime SIT5357AI-FQ-33E0-156.250000
Part No.:
SIT5357AI-FQ-33E0-156.250000
Description:
MEMS OSC TCXO 156.2500MHZ SMD
Shipping
SIT5357AI-FQ-33E0-156.250000 Information
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)