SiTime SIT5357AI-FQ-25N0-180.000000
Part No.:
SIT5357AI-FQ-25N0-180.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 180.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5357AI-FQ-25N0-180.000000 Information
Frequency:
180 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)