SiTime SIT5357AI-FQ033IR-160.00000
Part No.:
SIT5357AI-FQ033IR-160.00000
Description:
MEMS OSC DCTCXO 160.0000MHZ
Shipping
SIT5357AI-FQ033IR-160.00000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
160 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
±9.06ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)