SiTime SIT5356AI-FQG33IT-10.000000
Part No.:
SIT5356AI-FQG33IT-10.000000
Description:
MEMS OSC DCTCXO 10.0000MHZ SMD
Shipping
SIT5356AI-FQG33IT-10.000000 Information
Series:
SiT5356, Elite Platform™
Type:
DCTCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5.31ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)