SiTime SIT5356AI-FQ-33N0-1.330000
Part No.:
SIT5356AI-FQ-33N0-1.330000
Description:
MEMS OSC TCXO 1.33000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AI-FQ-33N0-1.330000 Information
Frequency:
1.33 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)