SiTime SIT5356AI-FQ-30N0-38.880000
Part No.:
SIT5356AI-FQ-30N0-38.880000
Description:
MEMS OSC TCXO 38.8800MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AI-FQ-30N0-38.880000 Information
Type:
TCXO
Frequency:
38.88 MHz
Voltage - Supply:
3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)