SiTime SIT5356AI-FQ025IE-26.000000
Part No.:
SIT5356AI-FQ025IE-26.000000
Description:
MEMS OSC DCTXCO 26.0000MHZ LVCMO
Shipping
SIT5356AI-FQ025IE-26.000000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
26 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)