SiTime SIT5356AICFQ-33E0-16.368000
Part No.:
SIT5356AICFQ-33E0-16.368000
Description:
MEMS OSC TCXO 16.3680MHZ
Shipping
SIT5356AICFQ-33E0-16.368000 Information
Frequency:
16.368 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)