SiTime SIT5356AICFQ-25N0-16.369000
Part No.:
SIT5356AICFQ-25N0-16.369000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC TCXO 16.3690MHZ
Shipping
SIT5356AICFQ-25N0-16.369000 Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT5356, Elite Platform™
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
TCXO
Frequency:
16.369 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-CQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)