SiTime SIT5356AE-FP-25N0-26.000000
Part No.:
SIT5356AE-FP-25N0-26.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 26.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AE-FP-25N0-26.000000 Information
Type:
TCXO
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)