SiTime SIT5356AE-FN-33E0-16.369000
Part No.:
SIT5356AE-FN-33E0-16.369000
Description:
MEMS OSC TCXO 16.3690MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AE-FN-33E0-16.369000 Information
Frequency:
16.369 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)