SiTime SIT5356AE-FN-28E0-40.000000
Part No.:
SIT5356AE-FN-28E0-40.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AE-FN-28E0-40.000000 Information
Frequency:
40 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.8V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)