SiTime SIT5356AECFN-30E0-20.000000
Part No.:
SIT5356AECFN-30E0-20.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 20.0000MHZ
Shipping
SIT5356AECFN-30E0-20.000000 Information
Type:
TCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)