SiTime SIT5356AC-FQG33IT-20.000000
Part No.:
SIT5356AC-FQG33IT-20.000000
Description:
MEMS DCTCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356AC-FQG33IT-20.000000 Information
Type:
DCTCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±5.15ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)