SiTime SIT5356AC-FQ-33VT-1.048570
Part No.:
SIT5356AC-FQ-33VT-1.048570
Description:
MEMS OSC VCTCXO 1.04857MHZ SMD
Shipping
SIT5356AC-FQ-33VT-1.048570 Information
Type:
VCTCXO
Frequency:
1.04857 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±5.31ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)