SiTime SIT5356ACCFQ-25N0-32.000000
Part No.:
SIT5356ACCFQ-25N0-32.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 32.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT5356ACCFQ-25N0-32.000000 Information
Series:
SiT5356, Elite Platform™
Packaging:
Strip
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)