SiTime SIT5146AI-FD-33N0A40.000000
Part No.:
SIT5146AI-FD-33N0A40.000000
Description:
MEMS OSC TCXO 40.000000 MHZ LVCM
Shipping
SIT5146AI-FD-33N0A40.000000 Information
Packaging:
Strip
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)