Amgis, LLC SH260S-4.3-10
Part No.:
SH260S-4.3-10
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 4.3A 26 MOHM SMD
Shipping
SH260S-4.3-10 Information
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.3 A
DC Resistance (DCR):
26mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.404" (10.25mm)