Amgis, LLC SH150T-2.74-24
Part No.:
SH150T-2.74-24
Description:
FIXED IND 24UH 2.74A 70 MOHM TH
Shipping
SH150T-2.74-24 Information
Inductance:
24 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.74 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)