Amgis, LLC SH150T-1.81-18
Part No.:
SH150T-1.81-18
Description:
FIXED IND 18UH 1.81A 60 MOHM TH
Shipping
SH150T-1.81-18 Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.81 A
DC Resistance (DCR):
60mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.551" L x 0.559" W (14.00mm x 14.20mm)
Height - Seated (Max):
0.311" (7.90mm)