Amgis, LLC SH150T-1.54-77
Part No.:
SH150T-1.54-77
Description:
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM TH
Shipping
SH150T-1.54-77 Information
Inductance:
77 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.54 A
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)