Amgis, LLC SH150T-0.84-26
Part No.:
SH150T-0.84-26
Description:
FIXED IND 26UH 840MA 200 MOHM TH
Shipping
SH150T-0.84-26 Information
Inductance:
26 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
840 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)