Amgis, LLC SH150S-2.70-77
Part No.:
SH150S-2.70-77
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 77UH 2.7A 90 MOHM SMD
Shipping
SH150S-2.70-77 Information
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
77 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.7 A
DC Resistance (DCR):
90mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Height - Seated (Max):
0.427" (10.85mm)