Amgis, LLC SH150S-2.22-114
Part No.:
SH150S-2.22-114
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 114UH 2.22A 100MOHM SM
Shipping
SH150S-2.22-114 Information
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
114 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.22 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Height - Seated (Max):
0.427" (10.85mm)