Amgis, LLC SH150S-1.48-26
Part No.:
SH150S-1.48-26
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 26UH 1.48A 100MOHM SMD
Shipping
SH150S-1.48-26 Information
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
26 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.48 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.559" L x 0.551" W (14.20mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):
0.337" (8.55mm)