EPSON SG-615P 10.0250MC: ROHS
Part No.:
SG-615P 10.0250MC: ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Description:
XTAL OSC XO 10.0250MHZ CMOS TTL
Shipping
SG-615P 10.0250MC: ROHS Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-615P
Package/Case:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10.025 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)