EPSON SG-531PH 48.0000MC:ROHS
Part No.:
SG-531PH 48.0000MC:ROHS
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size)
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS TH
Shipping
SG-531PH 48.0000MC:ROHS Information
Series:
SG-531
Package/Case:
8-DIP, 4 Leads (Half Size)
Packaging:
Tube
Frequency:
48 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)