EPSON SG-210SDB 48.0000MCX
Part No.:
SG-210SDB 48.0000MCX
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSCILLATOR 48.000MHZ SMD
Shipping
SG-210SDB 48.0000MCX Information
Series:
SG-210S*B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.4mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)