EPSON SG-210SDB 48.0000MBX
Part No.:
SG-210SDB 48.0000MBX
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
SG-210SDB 48.0000MBX Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-210S*B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.4mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)