Vishay Electro-Films SFM6200ADCANHWS
Part No.:
SFM6200ADCANHWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0202 (0505 Metric)
Description:
SFM 0.5% 50PPM WS
Shipping
SFM6200ADCANHWS Information
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Series:
SFM
Package/Case:
0202 (0505 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Bonding Mountable, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0202
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)