Vishay Electro-Films SFM43500DCANHWS
Part No.:
SFM43500DCANHWS
Description:
SFM 0.5% 50PPM WS
Shipping
SFM43500DCANHWS Information
Resistance:
4.35 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)