Signal Transformer SFAPI-330K-UL-TR
Part No.:
SFAPI-330K-UL-TR
Description:
FIXED IND 33UH 1.008A AXIAL
Shipping
SFAPI-330K-UL-TR Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.008 A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm)